Aktuálně - kultura

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Bitva na Vítkově

Publikoval 13. 7. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Bitva na Vítkově se odehrála 14. července 1420 jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků.

O 593 let později. Nervozita stoupá. Útok se blíží. Od pancířů se odráží slunce, sudlice v rukách těžkne a do očí se vkrádá strach. Už je slyšet dusot kopyt křižácké jízdy. Kopí a halapartny se zvedají, aby odrazily útok cizáckého vojska. Hrr na ně!

Baví mě sledovat a fotit dobové rekonstrukce. Člověk se přenese na chvíli do jiné doby. I když jde vlastně o divadlo a opatrnou "hru na vojáky", je ve vzduchu cítit napětí. Pocit, že jsem tak trochu "opravdu u toho" pumpuje do žil adrenalin nejen bojovníkům, ale i divákům. Snad je to z těch pár obrázků znát :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2013

Publikoval 13. 6. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Paběrky Marko Čermák Ponožky pana Semtamťuka
Jaroslav Hutka Klíč Hop Trop

Adventní koncert v Kolešovicích 2012

Publikoval 9. 12. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

V neděli 9. prosince 2012 proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích Adventní koncert , který již tradičně pořádá Občanské sdružení Zderaz. Tentokrát už ne na podporu opravy kaple Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz, protože ta již je opravena. Již pátým rokem,  v adventním čase, se kostelní lavice zaplnily posluchači z blízka i daleka, aby spolu prožili příjemný večer. Vystoupilo vokální uskupení VŠElijak.

obrazek obrazek obrazek

Vyšehraní 2012 - Olinpijáda

Publikoval 19. 9. 2012 autor Martin. Štítky kultura.

V rámci každoročního festivalu hudby Vyšehraní sezval Olin Nejezchleba své přátele a vytvořil tak pozoruhodnou hudební galerii. Bylo na co koukat, bylo co poslouchat a přirozeně i co fotit :o). Nádherný večer babího léta na pražském Vyšehradě.

Slavnostní zahájení Olinpijády (vzpírání) Olin Nejezchleba Norbi Kovács, Standa Barek, Olin Nejezchleba = NJOREK
Petr Skoumal Norbi Kovács, Vladimír Mišík, Olin Nejezchleba = ČDG Blues Session

Rockové Podviní 2012

Publikoval 6. 9. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Třináctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2012 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

TWISTED ROD ZRNÍ The RITCHIE SUCCESS
BBP podzemní orchestr FPB / UŽ JSME DOMA FPB / UŽ JSME DOMA

Folkové Podviní 2012

Publikoval 7. 6. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Podviní Tlupa Tlap Václav Koubek
Martina Trchová Trio Petr Kalandra Memory Band Oskar Petr
Nezmaři Miki Ryvola

Adventní koncert v Kolešovicích 2011

Publikoval 3. 12. 2011 autor Martin. Štítky akce, kultura.

V sobotu 3. prosince 2011 proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích Koncert pro Kapličku, který již tradičně pořádá Občanské sdružení Zderaz, na podporu opravy kaple Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz. Již čtvrtým rokem,  v adventním čase, se kostelní lavice zaplnily posluchači z blízka i daleka, aby spolu prožili příjemný večer. Vystoupilo vokální uskupení VŠElijak (působící při VŠE v Praze) a zpěvačka Hana Horká v doprovodu Mirko Rokyty (skupina Asonance).  www.zderaz.cz

VŠElijak Mirko Rokyta a Hana Horká Hana Horká, Mirko Rokyta a VŠElijak

Rockové Podviní 2011

Publikoval 8. 9. 2011 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dvanáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2011. Skvělá akce, dinamická hudba ...... radost fotit :o)

Nedělní lidé Petr Váša TY SYČÁCI
Traband BBP Podzemní orchestr Kill the Dandies!

Folkové Podviní 2011

Publikoval 2. 6. 2011 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Luboš Vondrák a Slávek Janoušek Slávek Janoušek C&K Vocal
Pavlína Jíšová Pavlína Jíšová a přátelé Hop Trop

Koncerty pro Kapličku - Jirkov

Publikoval 14. 5. 2011 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Třetí květnový víkend proběhly v Jirkově u Chomutova dva benefiční koncerty na podporu záchrany kapličky Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz na Rakovnicku (www.zderaz.cz). Páteční koncert se konal v příjemném prostředí čajovny ZEN a vystoupila na něm kapela Jarrah. Sobotní koncert zněl Jirkovem ze zahrádky, a posléze i oken, hospody U Kanára, a učinkujícími byli Jáchymovi bratři, Con Carne a Bufet gentlemans. Akce to byla velmi podařená, a i když jsem kolem pobíhal především jako fotograf, moc jsem si ji užil :o).

prezentace záchrany kapličky Jarrah diváci
Jáchymovi bratři Bufet Gentlemans Con Carne

««« «« 1 2 3 4 5 6 »» »»»

© Martin Patočka