Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Signál 2017

Publikoval 12. 10. 2017 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Mezinárodní festival světla, který se odehrává v historickém centru Prahy. Známá i tajemná místa Prahy ožila tvorbou předních českých a světových umělců z oblasti audiovizuálního umění. Venkovní světelné instalace. Architektonické video-mappingy. Workshopy. Moderní audiovizuální umění. Light art.

Celý jeden večer jsem obcházel s fotoaparátem jednotlivé instalace a prožíval opravdu nevšední zážitky. Světla, zvuky, vůně. Sdílené pocity očarování. Oči doširoka otevřené a uši nastražené. Až jsem občas "zapomínal", že mám v ruce fotoaparát :o)

Caryatids, Autor Yann Nguema (FR) Man Machine, Autor SPAM (CZ) SUBMERGENCE, Autor Squidsoup (UK)
AXIOM, Autor Kit Webster (AU) SOAR, Autor Róbert Farkaš (SK) Juxtaposition, Autor Tets Ohnari (JP)
Mecaniques Discursives, Autor Fred Penelle a Yannick Jacquet-Antivj Database, Autor Pavel Mrkus (CZ) Heardt, Autor Anna Feyrerová, Bára Anna Stejskalová, Richard Dobřichovský, Tomáš Bukáček (CZ)
Constrained Surface, Autor Ryoichi Kurokawa (JP) # glass, AutorTets Ohnari (JP)

Napříč Prahou přes tři jezy 2017

Publikoval 28. 9. 2017 autor Martin. Štítky akce.

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu. Letos jsem měl opět možnost splout trasu tohoto závodu na raftu s fotoaparátem v ruce a byl to velmi příjemný zážitek. Vnímat město, které miluji, z "žabí" perspektivy je skvělé! :o)

Vltava, 3 jezy, Vyšehrad Vltava, 3 jezy, Železniční most Vltava, 3 jezy, Tančící dům
Vltava, 3 jezy, Jiráskův most Vltava, 3 jezy, Šítkovský jez Vltava, 3 jezy, Most legií
Vltava, 3 jezy, Žofín Vltava, 3 jezy, Národní divadlo Vltava, 3 jezy, Novotného lávka
Vltava, 3 jezy, Karlův most Vltava, 3 jezy, Štefánikův most Vltava, 3 jezy, Helmovský jez

Podviní 2017

Publikoval 7. 9. 2017 autor Martin. Štítky .

Osmnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

Podviní, MCH BAND Podviní, KILL THE DANDIES! Podviní, BBP - podzemní orchestr
Podviní, VLTAVA Podviní, VLTAVA, Robert Nebřenský Podviní, VLTAVA

KEFÍR 2017

Publikoval 2. 9. 2017 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Pátý ročník babypunkového festivalu v zahradách zámku Kačina u Kutné hory. Neuvěřitelně barevná a živá směsice hudby, divadla, nejrůznějších workshopů a zábavných nápadů pro děti i dospělé. Navštívil jsem tuhle akci už potřetí a byl jsem opět nadšený. Co se týče propojení zábavy pro děti a dospělé nemá myslím Kefír u nás ani ve světě obdobu a konkurenci. Díky, Kašpárku, příští rok přijedeme zase!! :o)

Kefír, Kačina, Nafukovací kašpárek Kefír, Kačina, Michal Malátný Kefír, Kačina, Kašpárek
Kefír, Kačina,BomBarďák Kefír, Kačina, Flying Boys Kefír, Kačina, Barbora Poláková
Kefír, Kačina Kefír, Kačina, Echt Street Puppets Kefír, Kačina, Echt Street Puppets
Kefír, Kačina, Bazzookas Kefír, Kačina, Bazzookas Kefír, Kačina, Pavel Šimčík
Kefír, Kačina Kefír, Kačina, Vypsaná fixa Kefír, Kačina, exhibice skate rampa
Kefír, Kačina, exhibice parkour Kefír, Kačina, Arnošt Goldflam Kefír, Kačina, kašpárkův valník
Kefír, Kačina, Kapitán Demo Kefír, Kačina,  Oldřich Navrátil Kefír, Kačina
Kefír, Kačina, tlumočení do znakové řeči Kefír, Kačina, Kašpárek v rohlíku Kefír, Kačina, Tonya Graves

Barevná devítka 2017

Publikoval 26. 8. 2017 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Multikulturní festival plný vůní, chutí, barev a rytmů. Barevná devítka se již několik let odehrává  v Parku Podviní v Praze 9 - Vysočanech. Tradiční hudební a taneční vystoupení, umělců z Mongolska, Vietnamu, Peru, Mexika, Moldavska, Ruska či Indie. Exotické tance, živelná etnická hudba, neodolatelné jídlo a pití, ale i stanoviště s rukodělnou výrobou a dílničkami pro děti.. Ochutnávky specialit z Japonska, Brazílie, Argentiny, J.A.R., Afgánistánu, Norska, Arménie, Senegalu, Nigérie, Bulharska, Indonésie nebo Gruzie. Pro mě osobně, s fotoaparátem na krku, je to především úžasná podívaná. Pestrá paleta zajímavých lidí, rozdávající úsměvy, stírající rozdíly mezi národnostmi a etniky. Přibližující se jeden k druhému bez předsudků a s důvěrou. Umělců, vystupujících na pódiu, i prostých prodavačů či kuchařů ve stáncích kolem.... Díky za tahle setkání :o)

Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka FENG JUN SONG & Vesna Careces
MÁRIO BIHÁRI FALUN GONG Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka
FENG JUN SONG Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka
Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka Park Podviní, Praha 9, Barevná devítka

Šluknovský výběžek

Publikoval 23. 8. 2017 autor Martin. Štítky cesty.

Jako každý rok, vyrážím s partou přátel objevovat zajímavá místa naší země. Týdenní putování jen s batohem a dobrou náladou. Dny kdy se práší od podrážek nebo čvachtá v loužích. Večery u ohně, nebo v teple nějaké místní hospůdky. Noci pod plachtou proti dešti, nebo jen s výhledem přímo ze spacáku na nebe poseté hvězdami. ...a vždy s fotoaparátem při ruce :o)

Severní země. Tajemné hluboké lesy, příkrá údolí, náhorní louky a pozůstatky lidské historie, která svádí k zamyšlení nad osudem lidí, co zde žili a žijí. Od nejsevernějšího bodu republiky nad Lobendavou až po úpatí Lužických hor. Pohraniční stezky, smíšené lesy plné hub a zvířat, zchudlá městečka a vesničky, přes které přešla sláva příhraničních textilních manufaktur, které se tu dnes postupně rozpadají. Staré vily továrníků zarostlé vegetací a jen zřídka udržované. Poutní místa ...křížové cesty, kostelíky a kaple ...hledání alespoň nějaké naděje na lepší život v tomto drsném kraji. Přes to všechno tu člověk potkává milé a vstřícné lidi, jakoby vzešlé z nějaké jiné doby, mávnutím kouzelného proutku. Díky, že jsem tu mohl být :o)

Lobendava Severní Severní
Šluknov, zámek Krásný Buk, Jägrova vila Jedlová hora
Jedlová hora, západ slunce Jedlová hora Luž, Sirný pramen

Prázdniny v Telči 2017

Publikoval 31. 7. 2017 autor Martin. Štítky .

35. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už od šestnácti let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli za dne v podloubích pohádkového města, i v noci v kempu u kytar ..... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky! :o)

Náměstí Zachariáše z Hradce, Telč Ulický rybník, Telč SLIOTAR , Státní zámek Telč
ASONANCE, Státní zámek Telč Náměstí Zachariáše z Hradce, Telč Náměstí Zachariáše z Hradce, Telč
Jamie MARSHALL & the Amplified Acoustic Band, Státní zámek Telč Bratři EBENOVÉ, Státní zámek Telč Marek Eben, Státní zámek Telč

Závody dračích lodí

Publikoval 29. 7. 2017 autor Martin. Štítky akce.

Na břehu Roštejnského rybníka u Telče vládne nervozita. Posádky se protahují, kontrolují výstroj, nasedají do lodí a soustředí se. Rozplavba. Pádla se synchronizovaně noří do vln, bubeník pomalu klepe do bubnu, udává rytmus. Kradmé pohledy přes vodní hladinu na soupeřící tým. A je tu start. Svaly se napnou, pádla zaberou a loď vyrazí prudce kupředu. Diváci hlasitě povzbuzují ze břehu. Bubeník udává rytmus a stále zrychluje. Dračí hlava na přídi rozráží se svistotem vzduch. Úsilí, tempo i únava roste. Blíží se cíl. Paže jedou na maximum a pádlo v ruce pálí. Konec. Euforie vítěze a smutek poraženého. Ale na břehu podání rukou, úsměv, pivo a párek .... všechno dobré! :o)

Roštejnský rybník, Telč Roštejnský rybník, Telč Roštejnský rybník, Telč
Roštejnský rybník, Telč Roštejnský rybník, Telč Roštejnský rybník, Telč

Olomouc

Publikoval 8. 7. 2017 autor Martin. Štítky cesty.

Olomouc je statutární a univerzitní město, centrum Olomouckého kraje, metropole Hané a historická metropole celé Moravy. Ve městě o rozloze 10 336 ha žije 100 tisíc obyvatel a je tak šestým nejlidnatějším městem ČR.

Toulal jsem se Olomoucí a okolím dva dny a bylo mi tu moc fajn. Také díky mým průvodkyním Renatě a Míše :) ...díky holky!

Dolní náměstí, Olomouc Dolní náměstí, Olomouc Sloup Nejsvětější Trojice, Horní náměstí, Olomouc
Orloj, Horní náměstí, Olomouc Kaple sv. Jana Sarkandera, Olomouc Olomouc
Katedrála sv. Václava, Olomouc Školní ulice, Olomouc Svatý Kopeček, Olomouc

Samos

Publikoval 20. 6. 2017 autor Martin. Štítky cesty.

Samos je řecký ostrov ležící ve východní části Egejského moře. Svou rozlohou 475 km2 je největší ostrovem Egejského moře. Je 1,5 km vzdálený od pobřeží Turecka. Turistický ruch je tu relativně malý, snad protože je zde trochu studenější moře než ve zbytku řeckého světa. Hlavní město ostrova je stejnojmenný přístav Samos. Leží v severovýchodní části ostrova v hlubokém zálivu obráceném na západ.

Městečko Kokkari se utápí v dopoledním vedru řeckého slunce. Starý šedivý Řek věší na hák před tavernou právě ulovenou chobotnici. V poledne ji nabídne hostům k obědu. Fouká svěží větřík a čechrá srst několika polodivokých koček ležících ve stínu staré rybářské lodě. Moře šumí a příboj chrastí nespočetným množstvím oblázků. Dívám se směrem k horám. Zítra se tam vydám a snad najdu ten pravoslavný klášter o kterém jsem slyšel ....

Adýo, Samos ...efcharistó!

Kokkari, Samos, Greece Kokkari, Samos, Greece Kokkari, Samos, Greece
Samos, Kokkari, Greece Kokkari, Samos, Greece Kokkari, Samos, Greece
Kokkari, Samos, Greece Samos, Samos, Greece Samos, Samos, Greece
Samos, Samos, Greece Samos, Samos, Greece Kokkari, Samos, Greece
Kokkari, Samos, Greece Monastery Vronda, Samos, Greece Kokkari, Samos, Greece

««« «« 1 2 3 4 5 6 717 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka