Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Svatba Chvaly

Publikoval 19. 11. 2010 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Záhrubských na zámku ve Chvalech u Prahy. Spousta úsměvů a dobré nálady. Skvělý svatební oběd (Děkuji za pozvání ke stolu). Přeji hodně štěstí a lásky na společné Cestě! :o)

obrazek obrazek obrazek

Strom splněných přání

Publikoval 14. 11. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Strom ve všech světových kulturách představuje spojnici mezi nebem a zemí. Jeho kmen je náš současný život, kořeny sahají do minulosti k našim předkům. Větve a listy míří do horního světa – Nebe a týkají se našich potomků a budoucnosti. Říká se, že kmen takového vysvěceného stromu stahuje z vesmíru energii a šíří ji kolem sebe jako nevyčerpatelný zdroj pro všechny potřebné. Stromy splněných přání najdeme po celém světě. Lidé jim přinášejí dárky, přicházejí k nim s prosbami o sílu, zdraví a prosperitu. Pod rozložitou korunou nacházejí útěchu, klid a naději. Stromový věk přesahuje lidské životy, a proto se stromy stávají symbolem poznání a moudrosti.

V pražské Podbabě se v září roku 2010 sešli jihosibiřská šamanka a aztécký stařešina. Vysvětili jeden z mohutných modřínů na kopci nad Vltavou a stvořili tak Strom splněných přání. Od té doby k němu přichází lidé a vážou na něj své stužky..svá přání. I já jsem tak učinil.

obrazek obrazek obrazek

Hra Tajemství srdce a mysli

Publikoval 1. 11. 2010 autor Martin. Štítky produktové.

Produktová dokumentace hry Tajemství srdce a mysli pro potřeby internetové prezentace. Hra Tajemstvi srdce a mysli obsahuje přes 500 otázek, na které můžete, ale také nemusíte odpovědět. Jsou více či méně vážné, hlubší s nutností delšího zamyšlení či takové, na kterými se můžete usmát. Minimálně Vás přimějí k vnitřnímu zamyšlení, většímu pochopení sama sebe i ostatních.

obrazek obrazek obrazek

Závodiště velká Chuchle

Publikoval 17. 10. 2010 autor Martin. Štítky akce.

Dostihový den Klubu Dicka Francise. Podzimní slunce, ale i vítr. Napětí ve vzduchu. Koně stojí netrpělivě ve startovních boxech. Start. Bušící srdce koní, žokejů, ale i vzdušených diváků. Od kopyt odletuje hlína, svaly a šlachy se napínají k prasknutí. Cíl. Vítězné zaržání a úsměv. Kůň a jezdec. Sláva vítězům, čest poraženým.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Kříže

Publikoval 9. 10. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Starý městský hřbitov. Podzimní slunce hladí místa odpočinku těch, kteří už dávno odešli. Vzpomínám. Na sílu, odvahu a lásku těch kteří opustili mě. Vážím si jich. Stejně jako těch, co mi to všechno dávají teď.. když jsem živý a jdu po své Cestě.

obrazek obrazek obrazek

Velké Meziříčí

Publikoval 8. 10. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Velké Meziříčí (něm. Groß Meseritsch) je moravské město v jihovýchodní části kraje Vysočina v okrese Žďár nad Sázavou, na soutoku řek Oslavy a Balinky. Někdy se mu také říká zkráceně Velmez nebo také Medřič. Ze soutoku obou řek také pochází dnešní název Velké Meziříčí. Město leží v těsné blízkosti dálnice D1, která město překlenuje mostem Vysočina na svém 144. kilometru. Velké Meziříčí má za znak červený štít se sedmi stříbrnými pery, zasazenými ve zlatém perizoniu. V roce 2008 oslavilo 600. výročí od udělení plných městských práv.

dálniční most zámek synagoga
obrazek obrazek obrazek

Výstava pohlednic

Publikoval 2. 10. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

První říjnový víkend se konal v Kolešovicích na Rakovnicku již druhý ročník výstavy pohlednic z chmelových brigád. Pohlednice zapůjčil pan David Hertl a výstava byla doplněna o chmelové a pivovarnické artefakty - návštěvníci se mohli seznámit s nářadím používaným na chmelnicích a při zpracování této suroviny, přivonět k ní, mohli ochutnat slad, prohlédnout si model bývalého kolešovického pivovaru a nebo prolistovat publikaci o pivovarnictví a časopis o pivovarech v ČR. Na vernisáži vystoupila recesistická kapela Panelákoví fotři, která návštěvníky rozesmála a dobře naladila. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na záchranu kapličky Sv. Jana nepomuckého v obci Zderaz (více na www.zderaz.cz).

obrazek Panelákoví fotři obrazek

Rockové Podviní 2010

Publikoval 9. 9. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Ve čtvrtek 9. 9. 2010 proběhl každoroční open-air festival Rockové Podviní 2010. ROCKOVÝ HODOKVAS POD NEBEM VYSOČANSKÝM Skvělá akce, dinamická hudba ...... radost fotit :o)

ZUBY NEHTY diváci SOUTHERN CROSS + Phil Shoenfelt
BBP - podzemní orchestr JEŠTĚ JSME SE NEDOHODLI UŽ JSME DOMA

Praděd

Publikoval 26. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Praděd (1491,3 m) je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku, Moravy a českého Slezska vůbec. Celkově jde o pátou nejvyšší horu České republiky. Je zde nejdrsnější podnebí, průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. Na slezské části vrcholu stojí 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou, jehož horní plošina je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Hora leží na historické zemské hranici Moravy a Slezska, v současnosti tudy prochází i hranice krajů Moravskoslezského a Olomouckého, a okresů Bruntál (Malá Morávka, Vrbno pod Pradědem) a Šumperk (Loučná nad Desnou).

obrazek obrazek obrazek

Srpnový Měsíc

Publikoval 22. 8. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Srpnové noci pod širou oblohou. Chlad končícího léta. Mraky se roztrhnou a z nich se na všechny strany rozzáří ...Měsíc. Kotouč odaženého slunečního svitu. Krátery a "moře" prachu. Nejbližší bratříček Země. Stojím v nočním tichu a dívám se na tu krásu. Jistota. Klid. On tady bude na věky. A co my? ...

obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 416 17 18 19 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka