Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Kolekce šperků

Publikoval 13. 7. 2010 autor Martin. Štítky produktové.

Fotografická archivace sbírky šperků ruční výroby.

obrazek obrazek obrazek

Západ slunce nad Máchovým jezerem

Publikoval 10. 7. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Z knihy Zdeňka Šmída – Expedice k Čechožroutům: "O významu slova kýč se bavím nerad, neboť samo to slovo se dávno stalo kýčem. Chce-li Čech vyjádřit dojetí nad krásou země, nad západem slunce či nad zasněženým lesem, s rozkoší podotkne: "To už je ale fakt kýč nebo co." Ten výrok staví kýč do pozoruhodného světla. Češi jsou oběťmi estetické masáže, kterou je prostřednictvím školy a médií po desetiletí válcuje kult takzvaného vyššího umění. Hlavně vyznavači moderny, tedy projevu bytostně individualistického, trvají na stádové kázni, pokud jde o poměr k jejich lásce: kdo nejde s námi, jde proti nám. (Měkčeji řečeno: Kdo má na zahrádce trpaslíka je hovado. Komu se nelíbí Picasso, je vůl.) A tak i moderní Čech by si do zahrádky rád zasadil trpaslíka, ale netroufne si. Rád by zaslzel nad jímavou krásou hor, ale naučili ho, že je to špatně. Čím vyšší školu vychodil, tím je zmatenější. Prodavačka nemá s krásou lesů problém. Vysokoškolák humanitního zaměření může ze západu slunce nad mořem dostat i žaludeční vředy." Pokud vás z následujících obrázků zazlobí vřed, tak se omlouvám ;o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

21.6.2010 Slunovrat na Karlově Mostě

Publikoval 23. 6. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Při (hypotetickém) pohledu z bývalé mostecké věže Juditina mostu o dni letního slunovratu, tedy 21. června, zapadá slunce za bazilikou svatého Jiří. Karel IV. však údajně nechal pro Karlův most použít mystický symbol ještě silnější - díváme-li se z vrcholu věže na katedrálu svatého Víta o letním slunovratu, zapadá slunce přesně v místě, pod nímž jsou za presbyteriem uloženy ostatky tohoto světce. Podle jiných pramenů zapadá o dni letního slunovratu slunce za katedrálou v místě, kde se nachází ve Svatováclavské kapli hrob svatého Václava, patrona a věčného vládce království. Před západem slunce jsem tedy vzal fotoaparát a vypravil se to ověřit.

p1190295-nahled p1190299-nahled p1190305-nahled p1190300-nahled

p1190306-nahled p1190308-nahled


Svatba Hostivice

Publikoval 18. 6. 2010 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Svobodových na zámku v Hostivicích u Prahy. Nálada byla výborná a všechno dobře dopadlo. Vzali se :o). Všechno nejlepší!

obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2010

Publikoval 10. 6. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

 MARTINA TRCHOVÁ a kapela  NOVÁ SEKCE  VLADIMÍR MERTA
 PĚTNÍK  MICHAL PALEČEK a MICHAEL JANÍK  SPIRITUÁL KVINTET

Divadlo Na Cestě P.M. : Dva na kanapi

Publikoval 7. 4. 2010 autor Martin. Štítky kultura.

Dokumentace divadelního představení hry Marca Camolettiho : Dva na kanapi, v podání souboru Divadlo na cestě P.M.. Představení proběhlo na domovské scéně souboru v Karlínském spektru. Vtipná komedie, příjemné herecké výkony. Vřele doporučuji!

obrazek obrazek obrazek


Svatba Plzeň

Publikoval 27. 3. 2010 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Šuchmanových v Plzni. Jedlo se, zpívalo, pilo ...nevěsta zářila štěstím. Já tam byl, jídlo jedl, pivo pil ... a fotil :o). Lucko! Stando! Hodně štěstí!

obrazek obrazek obrazek

Kalendář 2010

Publikoval 31. 12. 2009 autor Martin. Štítky produktové.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

««« «« 1 2 3 416 17 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka