Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Jeseníky 2010

Publikoval 22. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Každoroční srpnové vandrování po vlastech Českých letos směřovalo do Jeseníků po trase Šumperk - Branná - Bílá Voda - Javorník - Jeseník - Červenohorské sedlo - Praděd - Rýmařov.  Nádherná krajina. Společnost přátel. Vedro i zima. Spousta zážitků. ...No..a kam příští rok? :o)

obrazek obrazek obrazek

Okolí Telče

Publikoval 8. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Letní den. Slunce hřeje. Kráčím prašnou cestou mezi poli, lehce zvlněnou krajinou na rozhraní Vysočiny a České Kanady. Louky voní a vzduchem se nese cvrkání svrčků. Rozprostření. Radost z chůze. Oči i duše se těší z krásného dne. Díky.

obrazek obrazek obrazek

Prázdniny v Telči

Publikoval 7. 8. 2010 autor Martin. Štítky kultura.

"Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!"

Letos po osmadvacáté otevírá městečko Telč svou náruč milovníkům folku a country hudby, ale nejen jim. Jak již je tradicí na přelomu července a srpna probíhá přehlídka skupin a jednotlivců tohoto žánru na nádvoří renesančního zámku v Telči. Jelikož je komorní atmosféra tohoto prostředí, jakož i samotná atmosféra městečka, svým způsobem jedinečná a neopakovatelná, těší se tato událost velkému zájmu diváků. Dramaturgie této akce se nezaměřuje pouze na folk, ale koncerty jsou doplněny výstavami, divadelními představeními a řadou dalších aktivit, oživujících městečko do každoročního letního dění, setkávání se a užívání si prázdnin. "Půl roku je na co vzpomínat a půl roku na co se těšit!". Je to pravda :o). Strávil jsem letos v Telči tři nádherné dny a všem mohu tento "nefestival" doporučit. (www.prazdninyvtelci.cz)

Milan Medvěd Kolář Žofie KABELKOVÁ Traband
Jarret Lucie REDLOVÁ a GARDE Jarmilka ŠULÁKOVÁ a Fleret

Výstava fotografií Josefa a Jitky

Publikoval 2. 8. 2010 autor Martin. Štítky kultura.

Dokumentace vernisáže výstavy fotografií "Černá - bílá a přece barevná" otce a dcery  - Josefa a Jitky Fárkových v Minigalerii Centra FotoŠkoda v Praze. Výstava probíhala od 2.8. do 14.8. 2010. Fotografie plné života a barev. Velmi působivé zachycení pohybu, ale i okamžiků klidu a rozprostření. Jitko, Josefe, nádherná výstava! Děkuji, že jsem ji mohl vidět. :o)

obrazek obrazek obrazek

Sněžka

Publikoval 31. 7. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

S partou přátel jsem vyrazil do Krkonoš pokořit nejvyšší vrchol Čech. Byl to nádherný víkend :o).

"Sněžka (polsky Śnieżka, německy Schneekoppe) je se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou Hraničního (Slezského) hřebenu Krkonoš,  i celého Česka. Je to významná dominanta východní části Krkonoš. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, jižní část do Obřího dolu, západní do Úpské rašeliny a východní přecházejí v Obří hřbet.Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo 120 000 . Jelikož je Sněžka nejvyšší hora v širokém okolí, je z vrcholku rozsáhlý panoramatický pohled do širokého okolí."

obrazek obrazek obrazek

Kolekce šperků

Publikoval 13. 7. 2010 autor Martin. Štítky produktové.

Fotografická archivace sbírky šperků ruční výroby.

obrazek obrazek obrazek

Západ slunce nad Máchovým jezerem

Publikoval 10. 7. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Z knihy Zdeňka Šmída – Expedice k Čechožroutům: "O významu slova kýč se bavím nerad, neboť samo to slovo se dávno stalo kýčem. Chce-li Čech vyjádřit dojetí nad krásou země, nad západem slunce či nad zasněženým lesem, s rozkoší podotkne: "To už je ale fakt kýč nebo co." Ten výrok staví kýč do pozoruhodného světla. Češi jsou oběťmi estetické masáže, kterou je prostřednictvím školy a médií po desetiletí válcuje kult takzvaného vyššího umění. Hlavně vyznavači moderny, tedy projevu bytostně individualistického, trvají na stádové kázni, pokud jde o poměr k jejich lásce: kdo nejde s námi, jde proti nám. (Měkčeji řečeno: Kdo má na zahrádce trpaslíka je hovado. Komu se nelíbí Picasso, je vůl.) A tak i moderní Čech by si do zahrádky rád zasadil trpaslíka, ale netroufne si. Rád by zaslzel nad jímavou krásou hor, ale naučili ho, že je to špatně. Čím vyšší školu vychodil, tím je zmatenější. Prodavačka nemá s krásou lesů problém. Vysokoškolák humanitního zaměření může ze západu slunce nad mořem dostat i žaludeční vředy." Pokud vás z následujících obrázků zazlobí vřed, tak se omlouvám ;o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

21.6.2010 Slunovrat na Karlově Mostě

Publikoval 23. 6. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Při (hypotetickém) pohledu z bývalé mostecké věže Juditina mostu o dni letního slunovratu, tedy 21. června, zapadá slunce za bazilikou svatého Jiří. Karel IV. však údajně nechal pro Karlův most použít mystický symbol ještě silnější - díváme-li se z vrcholu věže na katedrálu svatého Víta o letním slunovratu, zapadá slunce přesně v místě, pod nímž jsou za presbyteriem uloženy ostatky tohoto světce. Podle jiných pramenů zapadá o dni letního slunovratu slunce za katedrálou v místě, kde se nachází ve Svatováclavské kapli hrob svatého Václava, patrona a věčného vládce království. Před západem slunce jsem tedy vzal fotoaparát a vypravil se to ověřit.

p1190295-nahled p1190299-nahled p1190305-nahled p1190300-nahled

p1190306-nahled p1190308-nahled


Svatba Hostivice

Publikoval 18. 6. 2010 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Svobodových na zámku v Hostivicích u Prahy. Nálada byla výborná a všechno dobře dopadlo. Vzali se :o). Všechno nejlepší!

obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2010

Publikoval 10. 6. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

 MARTINA TRCHOVÁ a kapela  NOVÁ SEKCE  VLADIMÍR MERTA
 PĚTNÍK  MICHAL PALEČEK a MICHAEL JANÍK  SPIRITUÁL KVINTET

««« «« 1 2 3 417 18 19 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka