Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Velké Meziříčí

Publikoval 8. 10. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Velké Meziříčí (něm. Groß Meseritsch) je moravské město v jihovýchodní části kraje Vysočina v okrese Žďár nad Sázavou, na soutoku řek Oslavy a Balinky. Někdy se mu také říká zkráceně Velmez nebo také Medřič. Ze soutoku obou řek také pochází dnešní název Velké Meziříčí. Město leží v těsné blízkosti dálnice D1, která město překlenuje mostem Vysočina na svém 144. kilometru. Velké Meziříčí má za znak červený štít se sedmi stříbrnými pery, zasazenými ve zlatém perizoniu. V roce 2008 oslavilo 600. výročí od udělení plných městských práv.

dálniční most zámek synagoga
obrazek obrazek obrazek

Výstava pohlednic

Publikoval 2. 10. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

První říjnový víkend se konal v Kolešovicích na Rakovnicku již druhý ročník výstavy pohlednic z chmelových brigád. Pohlednice zapůjčil pan David Hertl a výstava byla doplněna o chmelové a pivovarnické artefakty - návštěvníci se mohli seznámit s nářadím používaným na chmelnicích a při zpracování této suroviny, přivonět k ní, mohli ochutnat slad, prohlédnout si model bývalého kolešovického pivovaru a nebo prolistovat publikaci o pivovarnictví a časopis o pivovarech v ČR. Na vernisáži vystoupila recesistická kapela Panelákoví fotři, která návštěvníky rozesmála a dobře naladila. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na záchranu kapličky Sv. Jana nepomuckého v obci Zderaz (více na www.zderaz.cz).

obrazek Panelákoví fotři obrazek

Rockové Podviní 2010

Publikoval 9. 9. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Ve čtvrtek 9. 9. 2010 proběhl každoroční open-air festival Rockové Podviní 2010. ROCKOVÝ HODOKVAS POD NEBEM VYSOČANSKÝM Skvělá akce, dinamická hudba ...... radost fotit :o)

ZUBY NEHTY diváci SOUTHERN CROSS + Phil Shoenfelt
BBP - podzemní orchestr JEŠTĚ JSME SE NEDOHODLI UŽ JSME DOMA

Praděd

Publikoval 26. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Praděd (1491,3 m) je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku, Moravy a českého Slezska vůbec. Celkově jde o pátou nejvyšší horu České republiky. Je zde nejdrsnější podnebí, průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. Na slezské části vrcholu stojí 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou, jehož horní plošina je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Hora leží na historické zemské hranici Moravy a Slezska, v současnosti tudy prochází i hranice krajů Moravskoslezského a Olomouckého, a okresů Bruntál (Malá Morávka, Vrbno pod Pradědem) a Šumperk (Loučná nad Desnou).

obrazek obrazek obrazek

Srpnový Měsíc

Publikoval 22. 8. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Srpnové noci pod širou oblohou. Chlad končícího léta. Mraky se roztrhnou a z nich se na všechny strany rozzáří ...Měsíc. Kotouč odaženého slunečního svitu. Krátery a "moře" prachu. Nejbližší bratříček Země. Stojím v nočním tichu a dívám se na tu krásu. Jistota. Klid. On tady bude na věky. A co my? ...

obrazek obrazek obrazek

Jeseníky 2010

Publikoval 22. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Každoroční srpnové vandrování po vlastech Českých letos směřovalo do Jeseníků po trase Šumperk - Branná - Bílá Voda - Javorník - Jeseník - Červenohorské sedlo - Praděd - Rýmařov.  Nádherná krajina. Společnost přátel. Vedro i zima. Spousta zážitků. ...No..a kam příští rok? :o)

obrazek obrazek obrazek

Okolí Telče

Publikoval 8. 8. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

Letní den. Slunce hřeje. Kráčím prašnou cestou mezi poli, lehce zvlněnou krajinou na rozhraní Vysočiny a České Kanady. Louky voní a vzduchem se nese cvrkání svrčků. Rozprostření. Radost z chůze. Oči i duše se těší z krásného dne. Díky.

obrazek obrazek obrazek

Prázdniny v Telči

Publikoval 7. 8. 2010 autor Martin. Štítky kultura.

"Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!"

Letos po osmadvacáté otevírá městečko Telč svou náruč milovníkům folku a country hudby, ale nejen jim. Jak již je tradicí na přelomu července a srpna probíhá přehlídka skupin a jednotlivců tohoto žánru na nádvoří renesančního zámku v Telči. Jelikož je komorní atmosféra tohoto prostředí, jakož i samotná atmosféra městečka, svým způsobem jedinečná a neopakovatelná, těší se tato událost velkému zájmu diváků. Dramaturgie této akce se nezaměřuje pouze na folk, ale koncerty jsou doplněny výstavami, divadelními představeními a řadou dalších aktivit, oživujících městečko do každoročního letního dění, setkávání se a užívání si prázdnin. "Půl roku je na co vzpomínat a půl roku na co se těšit!". Je to pravda :o). Strávil jsem letos v Telči tři nádherné dny a všem mohu tento "nefestival" doporučit. (www.prazdninyvtelci.cz)

Milan Medvěd Kolář Žofie KABELKOVÁ Traband
Jarret Lucie REDLOVÁ a GARDE Jarmilka ŠULÁKOVÁ a Fleret

Výstava fotografií Josefa a Jitky

Publikoval 2. 8. 2010 autor Martin. Štítky kultura.

Dokumentace vernisáže výstavy fotografií "Černá - bílá a přece barevná" otce a dcery  - Josefa a Jitky Fárkových v Minigalerii Centra FotoŠkoda v Praze. Výstava probíhala od 2.8. do 14.8. 2010. Fotografie plné života a barev. Velmi působivé zachycení pohybu, ale i okamžiků klidu a rozprostření. Jitko, Josefe, nádherná výstava! Děkuji, že jsem ji mohl vidět. :o)

obrazek obrazek obrazek

Sněžka

Publikoval 31. 7. 2010 autor Martin. Štítky cesty.

S partou přátel jsem vyrazil do Krkonoš pokořit nejvyšší vrchol Čech. Byl to nádherný víkend :o).

"Sněžka (polsky Śnieżka, německy Schneekoppe) je se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou Hraničního (Slezského) hřebenu Krkonoš,  i celého Česka. Je to významná dominanta východní části Krkonoš. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, jižní část do Obřího dolu, západní do Úpské rašeliny a východní přecházejí v Obří hřbet.Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo 120 000 . Jelikož je Sněžka nejvyšší hora v širokém okolí, je z vrcholku rozsáhlý panoramatický pohled do širokého okolí."

obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 415 16 17 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka