Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Zima na Šumavě

Publikoval 30. 12. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

"Sníh jiskří, křupe pod botou. Vzduch hraje si, čechrá vlasy. Králové jdou, kam asi tři králové jdou..." Kouzlení zimy na horách. Proč psát chytré nebo poetické komentáře? Příroda mluví sama za sebe. Přeji hezkou procházku. A teple se oblečte ;o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

NOISY WHORES

Publikoval 29. 12. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Večer před Silvestrem proběho v Klatovském klubu Pohoda pod Černou věží vystoupení alternative post punkové kapely NOISY WHORES (Tomáš Kasalický - Bicí, vokály, Roman Werner - zpěv, kytara). Bubny vířily, kytara dravě řvala... bylo co poslouchat ...a co fotit :o)

Tomáš Kasalický NOISY WHORES Roman Werner

Zima v Kolešovicích

Publikoval 5. 12. 2010 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Nedělní ráno. Všude je ticho a klid. Sníh chrupe pod nohama. Zažil jsem tohle místo už ve všech ročních dobách. Celkem všední rybník na okraji zámeckého parku v Kolešovicích na Rakovnicku. Ale i všední místa mají své kouzlo. Mnohdy jen pro ty, co na nich něco prožili, ale když se kolem sebe rozhlédnete, najdete to své "kouzlo" kdekoliv. Přeji všem hezkou zimu ...plnou kouzel. :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Adventní koncert v Kolešovicích

Publikoval 4. 12. 2010 autor Martin. Štítky akce, kultura.

V sobotu 4. prosince 2010 proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích Koncert pro Kapličku, který již tradičně pořádá Občanské sdružení Zderaz, na podporu opravy kaple Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz. Již třetím rokem,  v adventním čase, se kostelní lavice zaplnily posluchači z blízka i daleka, aby spolu prožili příjemný večer. Vystoupilo vokální těleso Sunday Singers a součástí večera bylo vyhlášení výsledků ankety o nejhezčí dětskou kresbu kaple.  www.zderaz.cz

obrazek obrazek obrazek

První sníh v Praze

Publikoval 29. 11. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Jako každý rok, když napadne první sníh a přikryje naše hlavní město, si sbalím fotoaparát a jakmile se setmí, vyrazím do mrazivého večera. Toulám se ulicemi a parky a poslouchám ticho městské krajiny, která poprvé po dlouhé době odpočívá pod bílou peřinou z jiskřících vloček. Tak se se mnou pojďte projít :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Svatba Chvaly

Publikoval 19. 11. 2010 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Záhrubských na zámku ve Chvalech u Prahy. Spousta úsměvů a dobré nálady. Skvělý svatební oběd (Děkuji za pozvání ke stolu). Přeji hodně štěstí a lásky na společné Cestě! :o)

obrazek obrazek obrazek

Strom splněných přání

Publikoval 14. 11. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Strom ve všech světových kulturách představuje spojnici mezi nebem a zemí. Jeho kmen je náš současný život, kořeny sahají do minulosti k našim předkům. Větve a listy míří do horního světa – Nebe a týkají se našich potomků a budoucnosti. Říká se, že kmen takového vysvěceného stromu stahuje z vesmíru energii a šíří ji kolem sebe jako nevyčerpatelný zdroj pro všechny potřebné. Stromy splněných přání najdeme po celém světě. Lidé jim přinášejí dárky, přicházejí k nim s prosbami o sílu, zdraví a prosperitu. Pod rozložitou korunou nacházejí útěchu, klid a naději. Stromový věk přesahuje lidské životy, a proto se stromy stávají symbolem poznání a moudrosti.

V pražské Podbabě se v září roku 2010 sešli jihosibiřská šamanka a aztécký stařešina. Vysvětili jeden z mohutných modřínů na kopci nad Vltavou a stvořili tak Strom splněných přání. Od té doby k němu přichází lidé a vážou na něj své stužky..svá přání. I já jsem tak učinil.

obrazek obrazek obrazek

Hra Tajemství srdce a mysli

Publikoval 1. 11. 2010 autor Martin. Štítky produktové.

Produktová dokumentace hry Tajemství srdce a mysli pro potřeby internetové prezentace. Hra Tajemstvi srdce a mysli obsahuje přes 500 otázek, na které můžete, ale také nemusíte odpovědět. Jsou více či méně vážné, hlubší s nutností delšího zamyšlení či takové, na kterými se můžete usmát. Minimálně Vás přimějí k vnitřnímu zamyšlení, většímu pochopení sama sebe i ostatních.

obrazek obrazek obrazek

Závodiště velká Chuchle

Publikoval 17. 10. 2010 autor Martin. Štítky akce.

Dostihový den Klubu Dicka Francise. Podzimní slunce, ale i vítr. Napětí ve vzduchu. Koně stojí netrpělivě ve startovních boxech. Start. Bušící srdce koní, žokejů, ale i vzdušených diváků. Od kopyt odletuje hlína, svaly a šlachy se napínají k prasknutí. Cíl. Vítězné zaržání a úsměv. Kůň a jezdec. Sláva vítězům, čest poraženým.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Kříže

Publikoval 9. 10. 2010 autor Martin. Štítky ze života.

Starý městský hřbitov. Podzimní slunce hladí místa odpočinku těch, kteří už dávno odešli. Vzpomínám. Na sílu, odvahu a lásku těch kteří opustili mě. Vážím si jich. Stejně jako těch, co mi to všechno dávají teď.. když jsem živý a jdu po své Cestě.

obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 414 15 16 17 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka