Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Svatba Libeň

Publikoval 17. 3. 2012 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Binderových na Libeňském zámečku v Praze. Spousta úsměvů a dobré nálady. Netradiční pojetí v dobových kostýmech. Přeji hodně štěstí a lásky na společné Cestě! :o)

obrazek obrazek obrazek

STONEHENGE

Publikoval 5. 3. 2012 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Stojí asi 80 km od Londýna. Jeho stavba se prý datuje dva tisíce let před naším letopočtem. Když jsem se ocitl v jeho blízkosti, skoro jsem nedýchal. Splnil se mi dětský sen. Pomalu ho obcházím. Nevnímám komerční ruch kolem. Jsem jenom já a Kruh. Cítím ho. Není to moc silné, ale je "to tam". Škoda, že se nesmím dotknout. :o) Tak zvedám k oku fotoaparát a snažím se zachytit alespoň něco z té kamenné krásy. Přilétla stříbrooká kavka a prohlíží si mě. Moudře kývne, abych už šel. Poslechnu. Třeba to byl čaroděj Merlin :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek Merlin

Londýn

Publikoval 2. 3. 2012 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Město nad řekou Temží. Moderní architektura i starobylé paláce. Hlučné ulice i tiché parky. Pod zemí hučí metro a nahoře se hemží modré taxíky, červené patrové autobusy, ale i kočáry tažené koňmi. Lidé všech barev i charakterů. To je Londýn. Strávil jsem v něm 6 dní a bylo to úžasné. Fotoaparát nezahálel :o)

moderní hrady Tower Bridge Most tisíciletí
Parlament v pohybu Modré oko Londýna
Soho Speakers Corner v Hyde Parku na ulici...
Hyde Park Hyde Park Hyde Park

Ledové čarování

Publikoval 14. 2. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Polovina února v Jizerských horách. Teplota klesla pod dvacet stupňů Celsia. Voda, prýštící ze skal, se začala měnit v led. Není to lecjaká proměna. Bizarnost a pestrost tvarů bere dech, který mi lehce přimrzá na vousech. Klečím ve sněhu před malou skalní průrvou a prsty na fotoaparátu křehnou. Díky za tahle kouzla, čarodějko vodo :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Novoroční ohňostroj

Publikoval 1. 1. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Stojím na střeše výškové budovy uprostřed Prahy. Je těsně po půlnoci, prvního ledna roku 2012. Nad Vltavou rozkvétají zářivé obrazce novoročního ohňostroje. Automaticky nastavuji fotoaparát, mačkám spoušť, letmo kontroluji průběžné výsledky své snahy o zachycení světelného divadla. Myšlenky se mi trochu oddělují od nacvičené práce a poletují si někde v povětří mezi jiskrami rachejtlí, které hasnou ve tmě, aby udělaly místo novým. Přišel nový rok 2012. Někdo se ho bojí, někdo se na něj těší. Někdo čeká konec světa, někdo se raduje nad vidinou zrození světa nového. A někomu je to třeba úplně jedno. V záplavě nejrůznějších novoročních přání mě zaujalo jedno, které je snad lékem na všechny strachy a obavy. Do nového roku vám všem přeji blízkost lidí, na kterých vám záleží....

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Kalendář 2012

Publikoval 24. 12. 2011 autor Martin. Štítky produktové.

V případě zájmu si napište o verzi vhodnou pro tisk. Rád pošlu :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

Svíčky pro Václava

Publikoval 20. 12. 2011 autor Martin. Štítky ze života.

...zemřel Václav Havel. Smutek a lítost. Zástupy lidí, kteří zapalují svíčky a tiše hovoří o člověku, který jim byl blízký, i když ho osobně neznali. Spisovatel, dramatik, filosof, disident, prezident ...a hlavně neobyčejný člověk, který se velkou měrou podílel na změnách naší země i světa v uplynulých letech. Velmi jsem si ho vážil. Měl jsem rád i jeho idealismus a zdánlivou naivitu ve víře v lepší budoucnost. Bez takových lidí by se dějiny posunovaly mnohdy daleko obtížněji a tvrději. Těchto pár obrázků z večerní Prahy je poděkováním. Osobním poděkováním. Jednou Pravda a Láska zvítězí. Věřím tomu také. Děkuji Vám, pane Havle....

Národní třída Národní třída Národní třída
Pražská Křižovatka Pražská Křižovatka Pražská Křižovatka

Adventní koncert v Kolešovicích 2011

Publikoval 3. 12. 2011 autor Martin. Štítky akce, kultura.

V sobotu 3. prosince 2011 proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích Koncert pro Kapličku, který již tradičně pořádá Občanské sdružení Zderaz, na podporu opravy kaple Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz. Již čtvrtým rokem,  v adventním čase, se kostelní lavice zaplnily posluchači z blízka i daleka, aby spolu prožili příjemný večer. Vystoupilo vokální uskupení VŠElijak (působící při VŠE v Praze) a zpěvačka Hana Horká v doprovodu Mirko Rokyty (skupina Asonance).  www.zderaz.cz

VŠElijak Mirko Rokyta a Hana Horká Hana Horká, Mirko Rokyta a VŠElijak

Modeling - Radka

Publikoval 18. 11. 2011 autor Martin. Štítky produktové.

Zakázkové modelingové fotografování paní Radky. Práce s modelkou je věc nelehká, ale pokud se jedná o dlouholetou kamarádku, polovina náročnosti odpadá :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Podzim na Vysočině

Publikoval 15. 10. 2011 autor Martin. Štítky cesty.

Jeden z posledních víkendů babího léta. Noční mrazíky, ranní chlad, ale přes den se sluníčko snaží dokázat, že zima je ještě daleko. Vládu nad krajinou převzal Podzim. Záplava zlatého listí. Modrá obloha. Kmeny stromů, zelené lišejníkem. Mám rád barvy podzimu. Objektiv jen stěží zachytí to, co hladí oči. To ale neznamená, že se o to nemůže pokusit. A příroda podzimní Vysočiny v okolí Vírské přehrady je k tomu jako stvořená.

Vír v údolí Svratky obrazek obrazek
v kořenech rybář couvání

««« «« 1 2 3 413 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka