Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Rockové Podviní 2012

Publikoval 6. 9. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Třináctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2012 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

TWISTED ROD ZRNÍ The RITCHIE SUCCESS
BBP podzemní orchestr FPB / UŽ JSME DOMA FPB / UŽ JSME DOMA

Svatba Průhonice 2012

Publikoval 28. 7. 2012 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Žigić na zámku v Průhonicích u Prahy. Když mohu fotit svatbu někoho, koho znám a považuji za přítele, nejde o práci, ale o velkou zábavu a potěšení. Bylo to tak i v případě Jany a Vlada. Hodně štěstí na společné Cestě, kamarádi! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Svatba Letňany 2012

Publikoval 28. 6. 2012 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Rohovcových na radnici v Praze Letňanech. Spousta dobré nálady a pohody. Skvělý svatební oběd (Děkuji za pozvání ke stolu, cítil jsem se s vámi moc dobře). Přeji hodně štěstí a lásky na společné Cestě! :o)

obrazek obrazek obrazek

... moře

Publikoval 21. 6. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Tiše šumí i hlasitě řve. Jednou je tyrkysově modré, jindy zlaté od zapadajícího slunce a pak zase temně černé, když se v něm odráží noc. Přináší smrt, i je plné života. Pokaždé, když na Cestě dojdu na jeho břeh, dotknu se jeho hladiny a přiložím ruku k ústům. Je slané. Vždy. To je jistota. To je ... Moře. :o)

medůzka mušlení ..dvě lodě na vodě
moře ... otevřená kniha krabení příboj

Benátky 2012

Publikoval 20. 6. 2012 autor Martin. Štítky cesty.

Italské město na pobřeží Středozemního moře. Křik racků a hukot vaporet. Tajemnost uzounkých kanálů i velkolepost kanálu Grande. Slaná vůně moře a rybích trhů. Omšelé staré domy i bělostné paláce a kostely. Navštívil jsem ho už po třetí a s každou návštěvou ho mám v sobě hlouběji. Začínám tušit, že je to "láska na celý život" :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Caorle

Publikoval 18. 6. 2012 autor Martin. Štítky cesty.

Caorle je italské město v provincii Venezia v oblasti Benátsko. Nachází se mezi ústími řek Livenza a Lemene u Jaderského moře. Je oblíbeným přímořským letoviskem, ale davy turistů tu nejsou zdaleka tak velké jako jinde. Nádherné je historické "Srdce města", ve kterém se nachází dóm, a z nějž vede množství malých uliček které směřují k náměstíčkům a k Rio terà. Pokud se vydáte ulicí Sant'Andrea, narazíte na stejnojmennou čtvrť tvořenou uličkami, které mají názvy ryb (koneckonců to jsou hlavní místní produkty). Ať už se budete městem toulat ve dne, nebo v noci, snad si vás získá svou atmosférou stejně, jako mě :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2012

Publikoval 7. 6. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Podviní Tlupa Tlap Václav Koubek
Martina Trchová Trio Petr Kalandra Memory Band Oskar Petr
Nezmaři Miki Ryvola

Banát

Publikoval 1. 6. 2012 autor Martin. Štítky cesty.

Nad kopce se vyhouplo slunce. Odrazilo se od hladiny Dunaje a začalo vysoušet ranní rosu na stéblech trávy. Na křižovatce polních cest stojí kamenný kříž a na něm železný Kristus. Přes rameno kříže je přehozený svazek suché kukuřice. Po cestě plné výmolů se od Svaté Heleny kodrcá do vršku žebřiňák tažený statnou kobylou. Na kozlíku sedí pán v černých kalhotách a bílé košili. Starý plstěný klobouk mu stíní oči před vycházejícím sluncem. Za ním sedí žena a rukou přidržuje zemědělské nářadí, aby nespadlo pod nohy mladého hříběte, které skotačivě běží za vozem. Je všední den. Jedou na pole.

Tak to je Banát. Poklidná krajina na jižním okraji Rumunska, kterou obeplouvá mohutný tok Dunaje. Jsou tu vysoké kopce porostlé většinou bukovými lesy i hluboká údolíčka vymletá nesčetnými potůčky a říčkami. Rozlehlé pastviny i velké plochy obdělaných políček. A tady, tisíc kilometrů od rodných Čech, se vám náhle stane, že přijdete do vesnice a usměvavá vesnická panímáma vám řekne : „Dobrý den, odkudpak jdete ?“ Ano je to tak, tady na jihu Rumunska je několik vesnic, kde se domluvíte česky.

Jezdím do Banátu už několik let. Za českými krajany, za přírodou a zážitky, které nikde jinde nenajdete a neprožijete. Ten kraj mi přirostl k srdci. Vím, že jsem tam letos v květnu nebyl určitě naposledy :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Svěcení Kapličky Sv. Jana Nepomuckého

Publikoval 12. 5. 2012 autor Martin. Štítky akce.

Po několikaletém úsilí se to konečně povedlo. Kaplička Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz na Rakovnicku je opravená. V sobotu 12.5. 2012 proběhlo slavnostní vysvěcení kapličky. Veliká gratulace všem, kteří se o to zasloužili (více na www.zderaz.cz)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Jaro v Orlických horách

Publikoval 29. 4. 2012 autor Martin. Štítky cesty.

Na pláních fičí vítr a po lesních cestách se ještě rozprostírá mokrý sníh. Slunce už ale neúprosně rozpouští ledové krystalky. Všude to bublá a zurčí. Stovky malých potůčků se vlévá do Divoké Orlice. Ptáci staví hnízda a přitom zpívají jako o život. Lány rozkvetlých bledulí a orsejů. Chuť mladého medvědího česneku na jazyku. To je Jaro na horách, zvaných Orlické :o)

jarní louky Orlické Záhoří podvečer
bublání a zurčení ...když jarní tání cesty sněhu zkříží... lány bledulí
medvědí česnek

««« «« 1 2 3 412 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka