Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Kalendář 2016

Publikoval 19. 12. 2015 autor Martin. Štítky produktové.

V případě zájmu si napište o verzi vhodnou pro tisk. Rád pošlu :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek

Dvůr Hoffmeister

Publikoval 29. 10. 2015 autor Martin. Štítky produktové.

Fotografická dokumentace penzionu a parkurové stáje Dvůr Hoffmeister ve Velkých Číčovicích u Prahy pro produkční firmu České televize před natáčením propagačního dokumentu.

Procházím se pro mne dosud neznámým prostředím. Koně frkají a otáčejí po mně hlavy. Lidé od koní se usmějí a pokračují v práci. S fotoaparátem u oka se také usmívám. Je mi tu dobře. Najednou cítím podivné teplo na zátylku. Sundám ruku ze spouště a poslepu hmátnu pomalu za sebe. Dlaň mi spočine na vlhkých nozdrách koně. Neleknu se. Jen se otočím a dívám se z několika centimetrů do hlubokých moudrých očí. ...krásné setkání :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Signál 2015

Publikoval 15. 10. 2015 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Mezinárodní festival světla, který se odehrává v historickém centru Prahy. Známá i tajemná místa Prahy ožila tvorbou předních českých a světových umělců z oblasti audiovizuálního umění. Venkovní světelné instalace. Architektonické video-mappingy. Workshopy. Moderní audiovizuální umění. Light art.

Dva večery jsem obcházel s fotoaparátem jednotlivé instalace a prožíval opravdu nevšední zážitky. Světla, zvuky, vůně. Sdílené pocity očarování. Oči doširoka otevřené a uši nastražené. Až jsem občas "zapomínal", že mám v ruce fotoaparát :o)

OCELOT 1.26 WIDE/SIDE
HORIZONTAL INTERFERENCE MAGICAL GARDEN MAGICAL GARDEN
ONION SKIN ESCAPE CONVERGENCE

Vernisáž obrazů Ondřeje Hrušky

Publikoval 7. 10. 2015 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace vernisáže obrazů všestranného umělce Ondřeje Hrušky. Café Na půl cesty na Pražském Pankráci. Velmi příjemná akce za hudebního doprovodu autora. Hovory s přáteli a skvělý burčák :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek Eliška obrazek

Rockové Podviní 2015

Publikoval 10. 9. 2015 autor Martin. Štítky kultura.

Šestnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2015 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

Andrej Polanský & Emul Langmann Please the Trees DUNAJská vlna
BBP BBP Lenka Dusilová a Baromantika

KEFÍR 2015

Publikoval 5. 9. 2015 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Festival Kefír je fenomén! Ač se konal už třetí ročník, zavítal jsem na něj letos s rodinou poprvé. Po vstupu do areálu parku zámku Kačina u Kutné Hory jsem otevřel údivem pusu a zavřel jsem ji až při odchodu :o). Pořadatelé, v čele s kapelou Kašpárek v rohlíku, nazývají Kefír Mezinárodním bejbypankovým festivalem pod širým nebem. Neuvěřitelně barevná a živá směsice hudby, divadla, nejrůznějších workshopů a zábavných nápadů pro děti i dospělé. Uznale tleskám a doufám, že se tu příští rok objevím zase! :o)

Kačina DEUS EX MACHINA DEUS EX MACHINA
maxi bicí souprava STRANGE FRUIT - SWOON! MONKEY BUSINESS - FUNKY PARADISE
MONKEY BUSINESS - FUNKY PARADISE polštářová bitva POSTELE S NEBESY - čtení - Oldřich Navrátil
POSTELE S NEBESY - čtení - Simona Babčáková POSTELE S NEBESY - čtení - Tomáš Měcháček Loutkové divadlo Karromato
THE SWEET LIFE SOCIETY Kašpárkovi pomocníci Hasiči bdí

Ve slunci

Publikoval 21. 8. 2015 autor Martin. Štítky ze života.

...slunce zapadá. Oblohu křižují stopy letadel. Modrá střídá žlutou a oranžovou. Ještě chvíli porážejí temnotu noci, která se ale nevyhnutelně blíží. Do té záře vstupuje ženská postava. Je v tom cosi magického. Silueta ženy na zářícím nebi, které patří zapadajícímu slunci.

Prosba dlouholeté kamarádky.

"Udělej mi, prosím, pár fotek.."

"Jistě, moc rád.." :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Beskydy a Javorníky

Publikoval 19. 8. 2015 autor Martin. Štítky cesty.

Krajina na pomezí Moravy a Slovenska. Vysoké kopce, hluboké lesy i pastviny. Stinná údolí i dech beroucí výhledy daleko do kraje. Boty ukrajují kilometry a batoh těžkne, ale to nevadí, vždyť proto jsem tady. S partou kamarádů na každoročním velkém týdenním vandru. A jak jinak - s fotoaparátem na krku :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Prázdniny v Telči 2015

Publikoval 26. 7. 2015 autor Martin. Štítky akce, kultura.

33. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už od šestnácti let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli za dne v podloubích pohádkového města, i v noci v kempu u kytar ..... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky! :o)

Náměstí Zachariáše z Hradce Michal Horáček Lenka Nová, František Segrado, Ruth Horáčková
Tradish (Dánsko) Sliotar (Irsko) Divadlo Cylindr
X-Tet Milan Medvěd Kolář Antikvartet Dušana Vančury
Hradišťan

Kutná Hora

Publikoval 15. 7. 2015 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Jak Dole tak i Nahoře.

Začínám Dole, uprostřed temnoty. Hoří tu svíce a je tu ticho. Mihotavé světlo se odráží od gotické klenby a od …kostí. Je jich tu spousty. Tisíce. Ale necítím strach ani bázeň. Vnímám klid a vyrovnanost. Smíření. Se Smrtí i s Životem.

S budováním hřbitovní kaple Všech svatých v Sedleci u Kutné Hory se začalo na počátku 14. století. Dvouvěžová hřbitovní kaple s kostnicí měla dvě podlaží. Nahoře se nacházela kaple a ve spodním patře kostnice. V roce 1421 byla stavba zasažena ničivým požárem založeným husity. Po zrušení hřbitova na konci 15. století byly exhumované kosti uloženy vně i uvnitř podzemní kaple, kde je poloslepý sedlecký mnich v roce 1511 seskládal do velkých pyramid a v roce 1710  Jan Blažej Santini – Aichel v duchu barokní gotiky navrhl z kostí i ostatní výzdobu.

Kráčím vzhůru. Po kamenných schodech. Po té těžší části Cesty. Zdola Nahoru. Od Temnoty ke Světlu. Zakláním hlavu a ztrácím dech z té výšky nad sebou, která se proplétá mezi gotickými tiárami ohromné stavby až k nekonečné hvězdné obloze nad ní. Strašidelné chrliče střeží mystérium stavitelů katedrál. Temnota mizí, přichází světlo. Po noci den. A stále dokola. V Kruhu. Hledím do úchvatné klenby a usmívám se. Všechno je, jak být má.

Chrám svaté Barbory je římskokatolický filiální kostel v Kutné Hoře, jehož stavba započala roku 1388. Z architektonického hlediska se jedná o pětilodní gotickou katedrálu. Důvod jeho výstavby je zcela unikátní. Nebyl totiž vystavěn na popud některé církevní instituce, nýbrž byl od počátku zamýšlen jako veliká reprezentativní stavba iniciovaná bohatými kutnohorskými měšťany. Podle kanonického práva měl původně status pouhé kaple. Architektonicky ovšem směle konkuroval pražské katedrále. Vyjadřuje dobové napětí mezi Prahou a Kutnou Horou a také mezi Kutnou Horou a sedleckým klášterem, na jehož pozemku bylo město vybudováno a jehož vlivu, ač bylo městem královským, podléhalo. Proto byl kostel také vybudován za městskými hradbami na pozemku pražské kapituly. Od roku 1995 je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1118 19 20 21 »» »»»

© Martin Patočka