Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Znovu 89

Publikoval 17. 11. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Koncert českého rozhlasu ku příležitosti 25 let od "sametové revoluce". Václavské náměstí v Praze je zaplněné stejně jako v listopadových dnech před čtvrtstoletím. Na pódiu se střídají hudebníci a zpěváci napříč žánry a společným jmenovatelem jejich slov je ... Nezapomeňte! Stojím na té samé dlažbě jako tenkrát, a když Jaroslav Hutka zpívá o tom, co je nejkrásnější, leskou se mi oči. Ale dnes se usmívám a ...nezapomenu! :o)

Michal Prokop Lucie Výborná a Michal Horáček Jiří Suchý
obrazek Vladimír Merta David Koller a Lenka Dusilová
Michael Kocáb obrazek Dan Bárta
Petr Váša Aneta Langerová Jaroslav Hutka

Svatba Kladno 2014

Publikoval 13. 9. 2014 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Košarkových v Kladně. Když mohu fotit svatbu někoho, koho znám a považuji za přítele, nejde o práci, ale o velkou zábavu a potěšení. Bylo to tak i v případě Martina a Pavlíny. Jedna z nejhezčích svateb, jakou jsem kdy zažil a fotil. Hodně štěstí na společné Cestě, kamarádi! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Rockové Podviní 2014

Publikoval 11. 9. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Patnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2014 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

LAKUNA J.H.Krchovský & KRCH-OF Band obrazek
Krásné Nové Stroje BBP podzemní orchestr Půlnoc

Svatý Jan na Zelené Hoře

Publikoval 17. 8. 2014 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Skoro nedýchám. Pod nohama kamenná dlažba a nad hlavou velký osvětlený prostor. Na chvíli zavřu oči, aby se mi nezamotala hlava. Navštívil jsem toto místo už několikrát a pokaždé mě překvapí svou silou. Přemýšlím, zda na mě někdy nějaká jiná stavba v naší zemi takto působila. Snad jen Svatovítská katedrála, ale tam mě to pokaždé v pokoře přimáčkne k zemi. Tady cítím také pokoru, ale dává mi skoro křídla a odnáší mě až do vrcholku kupole s jazykem Svatého Jana. Santini byl génius! …Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO, a myslím, že plným právem. Jestli jste tam ještě nikdy nebyli, určitě to napravte! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Prázdniny v Telči 2014

Publikoval 28. 7. 2014 autor Martin. Štítky akce, kultura.

32. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už od šestnácti let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli ... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky!

Náměstí Zachariáše z Hradce Divadelní spolek Kejklíř Hluboké nedorozumění
Bratři Orffové Bratři Orffové Szidi Tobias
...táta festivalu Milan Medvěd Kolář Marien Jiří Cerha - Spirituál Kvintet
Dušan Vančura - Spirituál Kvintet Spirituál Kvintet Veronika Součková - Spirituál Kvintet

Landštejn

Publikoval 26. 7. 2014 autor Martin. Štítky cesty.

Mohutný středověký hrad v oblasti zvané Česká Kanada. Kráčím po staleté dlažbě a když zavřu oči, slyším řinčení brnění a šustot gotických šatů. Dotýkám se opracovaného kamene. Mluví na mě jazykem dávnověku, kdy se stateční rytíři utkávali na kolbištích a bojovali o přízeň ctnostných dam. Vím, trochu romantická vidina, ale mně se líbí :o). V každém případě je Genius loci tohoto místa silný a nadčasový. Snad se mi něco z něj podařilo zachytit čočkou fotoaparátu.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2014

Publikoval 5. 6. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Jiří Dědeček Zhasni Gabriela Vermelho & GaRe
Jaroslav Samson Lenk a SLUNEČNO Devítka Jiří Suchý

Banát 2014

Publikoval 30. 5. 2014 autor Martin. Štítky cesty.

Banát. Poklidná krajina na jižním okraji Rumunska, kterou obeplouvá mohutný tok Dunaje. Jsou tu vysoké kopce porostlé většinou bukovými lesy i hluboká údolíčka vymletá nesčetnými potůčky a říčkami. Rozlehlé pastviny i velké plochy obdělaných políček. A tady, tisíc kilometrů od rodných Čech, se vám náhle stane, že přijdete do vesnice a usměvavá vesnická panímáma vám řekne : „Dobrý den, odkudpak jdete?“ Ano je to tak, tady na jihu Rumunska je několik vesnic, kde se domluvíte česky.

Jezdím do Banátu už několik let. Za českými krajany, za přírodou a zážitky, které nikde jinde nenajdete a neprožijete. Ten kraj mi přirostl k srdci. Vím, že jsem tam letos v květnu nebyl určitě naposledy :o)

u Eibenthalu u Bigru strážce lesa
Rovensko u Rovenska kaňony Nery
u Rovenska západ Rovensko
u Gerniku ranní rosa v mlze

Motýli z Fata Morgány

Publikoval 27. 4. 2014 autor Martin. Štítky ze života.

V Pražské čtvrti Trója, v areálu Botanické zahrady, stojí velký skleník zvaný Fata Morgána. Každé jaro se jeho parné ovzduší rozvíří záchvěvy křídel tropických motýlů. Snažím se u toho být pokaždé, ale ne vždy se mi to povede. Letos se to povedlo :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Ledový Měděnec

Publikoval 28. 2. 2014 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Měděnec (německy Kupferhübel) je 910 metrů vysoký vrch v Krušných horách, pod jehož jižním svahem se rozkládá bývalá hornická obec stejného jména. Únorové podmračené nebe dává krajině kolem takřka magický nádech. Mrzne a fouká vítr. Na suchých stéblech loňských travin se tvoří malý ledový zázrak. Ledové čarování …. :o)

 

obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 47 8 9 10 11 12 1317 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka