Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Zima v Českém lese

Publikoval 17. 1. 2015 autor Martin. Štítky ze života.

Letošní zima je opět taková zvláštní. Tedy, zvláštní oproti "klasické" zimě Ladovské. Kráčím mlžným lesem. Ve vzduchu je cítit opravdu silnou vlhkost. Sráží se mi na obličeji v malinkých kapičkách. Pod nohama křupe slabý poprašek právě zmrzlého sněhu, který ale zase rychle taje, protože je nad nulou. Je tu ticho a klid. A přece, odněkud z dálky, je slyšet slabé trylkování nějakého zmateného opeřence.

Lednový Český les pod zříceninou hradu Přimda. :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Novoroční ohňostroj 2015

Publikoval 1. 1. 2015 autor Martin. Štítky ze života.

Přiblížila se šestá hodina večerní a na terase jednoho výškového domu v Praze, se zatajeným dechem, hledí skupinka dospělých i dětí směrem k Letenské pláni. Je prvního ledna. Začal Nový rok 2015. První ohnivý květ ozářil oblohu ...

Krásný nový rok všem! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Neratov

Publikoval 30. 12. 2014 autor Martin. Štítky cesty.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je barokní kostel z první třetiny 18. století, stojící nad vsí Neratov v Orlických horách. Na konci druhé světové války vyhořel, když Rudá armáda zkoušela, jestli ho její děla dokáží „přestřelit“…nedokázala. Jeho torzo poté chátralo. Po roce 2000 byl však velmi zajímavě rekonstruován a osazen částečně prosklenou střechou. Když někdy pojedete kolem, určitě si návštěvu Neratovského kostela nenechte ujít. Stojí za to nejen ojedinělou formou opravy střechy, ale především velmi zvláštní atmosférou.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obec Neratov

Kalendář 2015

Publikoval 10. 12. 2014 autor Martin. Štítky produktové.

V případě zájmu si napište o verzi vhodnou pro tisk. Rád pošlu :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

17.11.2014

Publikoval 17. 11. 2014 autor Martin. Štítky ze života.

17. listopadu 1989 jsem nebyl na Národní třídě. Bylo mi 17 let a měl jsem rande na opačném konci Prahy. Měl jsem povědomí o tom, co se děje, dané především výchovou a poslechem Hlasu Ameriky, ale uznejte, že v sedmnácti byly pro mnohé z nás důležitější věci než "bojovat s režimem". Ale dny a týdny následující po "masakru na Národní třídě", mě pohltily stejně jako většinu mých vrstevníků.

Uplynulo 25 let a já kráčím po Národní třídě. Všude je plno lidí. Pamětníků těch dnů, i těch, kteří tenkrát ještě nebyli na světě. Jedni vzpomínají, druzí poslouchají ...a učí se Nezapomínat.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Znovu 89

Publikoval 17. 11. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Koncert českého rozhlasu ku příležitosti 25 let od "sametové revoluce". Václavské náměstí v Praze je zaplněné stejně jako v listopadových dnech před čtvrtstoletím. Na pódiu se střídají hudebníci a zpěváci napříč žánry a společným jmenovatelem jejich slov je ... Nezapomeňte! Stojím na té samé dlažbě jako tenkrát, a když Jaroslav Hutka zpívá o tom, co je nejkrásnější, leskou se mi oči. Ale dnes se usmívám a ...nezapomenu! :o)

Michal Prokop Lucie Výborná a Michal Horáček Jiří Suchý
obrazek Vladimír Merta David Koller a Lenka Dusilová
Michael Kocáb obrazek Dan Bárta
Petr Váša Aneta Langerová Jaroslav Hutka

Svatba Kladno 2014

Publikoval 13. 9. 2014 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Košarkových v Kladně. Když mohu fotit svatbu někoho, koho znám a považuji za přítele, nejde o práci, ale o velkou zábavu a potěšení. Bylo to tak i v případě Martina a Pavlíny. Jedna z nejhezčích svateb, jakou jsem kdy zažil a fotil. Hodně štěstí na společné Cestě, kamarádi! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Rockové Podviní 2014

Publikoval 11. 9. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Patnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2014 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

LAKUNA J.H.Krchovský & KRCH-OF Band obrazek
Krásné Nové Stroje BBP podzemní orchestr Půlnoc

Svatý Jan na Zelené Hoře

Publikoval 17. 8. 2014 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Skoro nedýchám. Pod nohama kamenná dlažba a nad hlavou velký osvětlený prostor. Na chvíli zavřu oči, aby se mi nezamotala hlava. Navštívil jsem toto místo už několikrát a pokaždé mě překvapí svou silou. Přemýšlím, zda na mě někdy nějaká jiná stavba v naší zemi takto působila. Snad jen Svatovítská katedrála, ale tam mě to pokaždé v pokoře přimáčkne k zemi. Tady cítím také pokoru, ale dává mi skoro křídla a odnáší mě až do vrcholku kupole s jazykem Svatého Jana. Santini byl génius! …Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO, a myslím, že plným právem. Jestli jste tam ještě nikdy nebyli, určitě to napravte! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Prázdniny v Telči 2014

Publikoval 28. 7. 2014 autor Martin. Štítky akce, kultura.

32. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už od šestnácti let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli ... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky!

Náměstí Zachariáše z Hradce Divadelní spolek Kejklíř Hluboké nedorozumění
Bratři Orffové Bratři Orffové Szidi Tobias
...táta festivalu Milan Medvěd Kolář Marien Jiří Cerha - Spirituál Kvintet
Dušan Vančura - Spirituál Kvintet Spirituál Kvintet Veronika Součková - Spirituál Kvintet

««« «« 1 2 3 48 9 10 11 12 13 1419 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka