Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Kalendář 2013

Publikoval 23. 12. 2012 autor Martin. Štítky produktové.

V případě zájmu si napište o verzi vhodnou pro tisk. Rád pošlu :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

Vánoční ticho

Publikoval 22. 12. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Nastává čas Vánoc. Čas zastavení a klidu (tedy, alespoň by to tak mělo být). Ve ztichlém kostele hoří svíčky. Odráží se od nazdobeného stromku a tváří Svatých. V tuto chvíli je celkem jedno, je-li člověk ateista nebo věřící... věřící v cokoliv vyššího. Každý to cítí. Klid a víru v lepší budoucnost. V Lásku, Přátelství, světlé zítřky. Neměly by to být jen fráze. Jdeme po své Cestě jak nejlépe umíme, a snaha dávat a přijímat dobro je pro člověka tou nejpřirozenější činností.

Krásné Vánoční svátky všem...

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Adventní koncert v Kolešovicích 2012

Publikoval 9. 12. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

V neděli 9. prosince 2012 proběhl v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích Adventní koncert , který již tradičně pořádá Občanské sdružení Zderaz. Tentokrát už ne na podporu opravy kaple Sv. Jana Nepomuckého v obci Zderaz, protože ta již je opravena. Již pátým rokem,  v adventním čase, se kostelní lavice zaplnily posluchači z blízka i daleka, aby spolu prožili příjemný večer. Vystoupilo vokální uskupení VŠElijak.

obrazek obrazek obrazek

Vánoční strom 2012

Publikoval 1. 12. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Večer před první adventní nedělí. Stmívá se. Na Staroměstském náměstí v Praze se tísní velký dav lidí. Ve vzduchu je cítit očekávání. Na věžích odbije šestá hodina večerní. Vzrostlý smrk před Týnským chrámem se rozzáří a lidé zatají na chvíli dech. Komerce? Zbytečně vyhozené peníze? ...pro mě ne. A věřím, že i pro spoustu jiných lidí také. Zdvihám objektiv a snažím se to zachitit. Zastavit na chvíli čas a užít si tu chvíli. Za čtyři týdny budou Vánoce. Těším se ... :o)

obrazek obrazek obrazek

Vyšehraní 2012 - Olinpijáda

Publikoval 19. 9. 2012 autor Martin. Štítky kultura.

V rámci každoročního festivalu hudby Vyšehraní sezval Olin Nejezchleba své přátele a vytvořil tak pozoruhodnou hudební galerii. Bylo na co koukat, bylo co poslouchat a přirozeně i co fotit :o). Nádherný večer babího léta na pražském Vyšehradě.

Slavnostní zahájení Olinpijády (vzpírání) Olin Nejezchleba Norbi Kovács, Standa Barek, Olin Nejezchleba = NJOREK
Petr Skoumal Norbi Kovács, Vladimír Mišík, Olin Nejezchleba = ČDG Blues Session

Rockové Podviní 2012

Publikoval 6. 9. 2012 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Třináctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2012 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

TWISTED ROD ZRNÍ The RITCHIE SUCCESS
BBP podzemní orchestr FPB / UŽ JSME DOMA FPB / UŽ JSME DOMA

Svatba Průhonice 2012

Publikoval 28. 7. 2012 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Žigić na zámku v Průhonicích u Prahy. Když mohu fotit svatbu někoho, koho znám a považuji za přítele, nejde o práci, ale o velkou zábavu a potěšení. Bylo to tak i v případě Jany a Vlada. Hodně štěstí na společné Cestě, kamarádi! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Svatba Letňany 2012

Publikoval 28. 6. 2012 autor Martin. Štítky svatby.

Svatba manželů Rohovcových na radnici v Praze Letňanech. Spousta dobré nálady a pohody. Skvělý svatební oběd (Děkuji za pozvání ke stolu, cítil jsem se s vámi moc dobře). Přeji hodně štěstí a lásky na společné Cestě! :o)

obrazek obrazek obrazek

... moře

Publikoval 21. 6. 2012 autor Martin. Štítky ze života.

Tiše šumí i hlasitě řve. Jednou je tyrkysově modré, jindy zlaté od zapadajícího slunce a pak zase temně černé, když se v něm odráží noc. Přináší smrt, i je plné života. Pokaždé, když na Cestě dojdu na jeho břeh, dotknu se jeho hladiny a přiložím ruku k ústům. Je slané. Vždy. To je jistota. To je ... Moře. :o)

medůzka mušlení ..dvě lodě na vodě
moře ... otevřená kniha krabení příboj

Benátky 2012

Publikoval 20. 6. 2012 autor Martin. Štítky cesty.

Italské město na pobřeží Středozemního moře. Křik racků a hukot vaporet. Tajemnost uzounkých kanálů i velkolepost kanálu Grande. Slaná vůně moře a rybích trhů. Omšelé staré domy i bělostné paláce a kostely. Navštívil jsem ho už po třetí a s každou návštěvou ho mám v sobě hlouběji. Začínám tušit, že je to "láska na celý život" :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 410 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka