Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Modeling - Radka a Míša

Publikoval 10. 11. 2013 autor Martin. Štítky produktové.

Zakázkové modelingové fotografování paní Radky a Míši. Práce s modelkami je věc nelehká, ale pokud se jedná o dlouholeté kamarádky, polovina náročnosti odpadá :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Podzimní ZOO

Publikoval 19. 10. 2013 autor Martin. Štítky ze života.

Slunečný den babího léta v Pražské Zoologické zahradě. Zvířata se vyhřívají v paprscích podzimního sluníčka, děti pobíhají od výběhu k výběhu a samé "Jéé! Jůů! Tatí, tohle vyfoť!" :o) Zvířata fotím moc rád, a tak mi nedělá vůbec problém prosbám svých dětí vyhovět.

tučňák Humboltův plameňák růžový gepard štíhlý
gorila nížinná člunozobec africký hyena čabraková
slon indický surikata promyka žirafa Rothschildova

Andělé z Okrouhličky

Publikoval 9. 10. 2013 autor Martin. Štítky produktové.

Produktová fotodokumentace keramických andělů z dílny Okrouhlička na Vysočině, pro potřebu internetové prezentace a e-shopu.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Rockové Podviní 2013

Publikoval 5. 9. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Čtrnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény PODVINÍ 2013 v Praze Vysočanech. Tradiční akce, dravá hudba, známé i (pro mě) nové kapely ...... a radost fotit :o)

OTK ZUBY NEHTY DIM LOCATOR
Phil Shoenfelt BBP BBP
THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE Vráťa Brabenec THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

Slezské Beskydy

Publikoval 21. 8. 2013 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Krajina na pomezí Moravy a Polska. Vysoké kopce, bukové lesy, louky a na nich pasoucí se ovce. Stinná údolí i dech beroucí výhledy daleko do kraje. Měkká polština i melodický slezský dialekt. Boty ukrajují kilometry a batoh těžkne, ale to nevadí, vždyť proto jsem tady. S partou kamarádů na každoročním velkém týdenním vandru. A jak jinak - s fotoaparátem na krku :o)

Nad Třincem Wabi Daňci Pod Velkou Čantoryjí
Osvícení Z Velké Čantoryje Velký Sošov
Bahenec Slunce zapadá ... ... měsíc vychází

Country Fontána 2013

Publikoval 15. 8. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Je to 22 let, kdy začalo vysílat pražské Country Rádio. Jak jinak takové výročí oslavit, než Narozeninovou Country Fontánou - tradičním festiválkem pohodové hudby, který se dříve konal na Křižíkově fontáně, ale už před pár lety se přesunul na dostihové závodiště v Praze - Chuchli. Bylo na co koukat, bylo co poslouchat, bylo co fotit :o)

Twisted Timber Tony Linhart (Pacifik) Pacifik
hlediště St.Johnny Trio Rekonvalescence a sbor moderátorů a zaměstnanců Country Radia
Spirituál kvintet Dušan Vančura (Spirituál kvintet) Taxmeni
Vráťa Vyskočil (Taxmeni) Roman Venclovský (Folk Team) Folk Team

Prázdniny v Telči 2013

Publikoval 27. 7. 2013 autor Martin. Štítky akce, cesty, kultura.

31. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už pětadvacet let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli ... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky! :o)

TRADISH (Dánsko) Hanka Horká (Asonance) ASONANCE
Svatý Jan Náměstí Zachariáše z Hradce Zámek
DŽEZVICA podvečer Martin Rous
Náměstí Zachariáše z Hradce DENEB Szidi Tobiasz

Bitva na Vítkově

Publikoval 13. 7. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Bitva na Vítkově se odehrála 14. července 1420 jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků.

O 593 let později. Nervozita stoupá. Útok se blíží. Od pancířů se odráží slunce, sudlice v rukách těžkne a do očí se vkrádá strach. Už je slyšet dusot kopyt křižácké jízdy. Kopí a halapartny se zvedají, aby odrazily útok cizáckého vojska. Hrr na ně!

Baví mě sledovat a fotit dobové rekonstrukce. Člověk se přenese na chvíli do jiné doby. I když jde vlastně o divadlo a opatrnou "hru na vojáky", je ve vzduchu cítit napětí. Pocit, že jsem tak trochu "opravdu u toho" pumpuje do žil adrenalin nejen bojovníkům, ale i divákům. Snad je to z těch pár obrázků znát :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Brno Art

Publikoval 7. 7. 2013 autor Martin. Štítky cesty.

Brno. Moravská metropole. Město na pomezí snu a reality. Romantická místa i rozporuplné bizarní stavby moderního města na začátku jednadvacátého století. Jezdím sem rád, i když s lehce ambivalentním pocitem "cajzla", který se naštěstí záhy rozplyne při kontaktu s několika dobrými přáteli, které v Brně a okolí mám. Možná i proto mi to nedalo a obrázky z poslední návštěvy jsem trochu upravil ...snad ne ke škodě :o).

Brněnská přehrada Skácelova fontána Tajemná vrátka
Provazochodec Petrov Odpočinek

U Máchova jezera

Publikoval 19. 6. 2013 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Jezdil jsem sem už jako malý kluk s rodiči na "odborovou" rekreaci :o). Ten kraj mi přirostl k srdci. Tajemné zříceniny, hluboké borové lesy, velké jezero, které je vlastně rybníkem, žlutý písek rozpálený od letního slunce. Kraj Karla Hynka Máchy. Rákosí zašumí a v dálce zahouká parník Hynek na svém posledním podvečerním "kolečku" kolem jezera. Na hladině se odráží zapadající slunce. Hynku, Viléme, Jarmilo ...dobrou noc.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 410 11 12 13 14 15 1619 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka