Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Country Fontána 2013

Publikoval 15. 8. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Je to 22 let, kdy začalo vysílat pražské Country Rádio. Jak jinak takové výročí oslavit, než Narozeninovou Country Fontánou - tradičním festiválkem pohodové hudby, který se dříve konal na Křižíkově fontáně, ale už před pár lety se přesunul na dostihové závodiště v Praze - Chuchli. Bylo na co koukat, bylo co poslouchat, bylo co fotit :o)

Twisted Timber Tony Linhart (Pacifik) Pacifik
hlediště St.Johnny Trio Rekonvalescence a sbor moderátorů a zaměstnanců Country Radia
Spirituál kvintet Dušan Vančura (Spirituál kvintet) Taxmeni
Vráťa Vyskočil (Taxmeni) Roman Venclovský (Folk Team) Folk Team

Prázdniny v Telči 2013

Publikoval 27. 7. 2013 autor Martin. Štítky akce, cesty, kultura.

31. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Jezdím sem už pětadvacet let. Vždy alespoň na pár dní. Být zase u toho. Cítit to... :o) protože "Prázdniny v Telči nejsou festival, ale způsob života!" Koncerty, divadlo, toulky krásným městem za poledního žáru i o půlnoci, setkávání se s přáteli ... to všechno je pro mě Telč a léto v ní. Díky! :o)

TRADISH (Dánsko) Hanka Horká (Asonance) ASONANCE
Svatý Jan Náměstí Zachariáše z Hradce Zámek
DŽEZVICA podvečer Martin Rous
Náměstí Zachariáše z Hradce DENEB Szidi Tobiasz

Bitva na Vítkově

Publikoval 13. 7. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Bitva na Vítkově se odehrála 14. července 1420 jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků.

O 593 let později. Nervozita stoupá. Útok se blíží. Od pancířů se odráží slunce, sudlice v rukách těžkne a do očí se vkrádá strach. Už je slyšet dusot kopyt křižácké jízdy. Kopí a halapartny se zvedají, aby odrazily útok cizáckého vojska. Hrr na ně!

Baví mě sledovat a fotit dobové rekonstrukce. Člověk se přenese na chvíli do jiné doby. I když jde vlastně o divadlo a opatrnou "hru na vojáky", je ve vzduchu cítit napětí. Pocit, že jsem tak trochu "opravdu u toho" pumpuje do žil adrenalin nejen bojovníkům, ale i divákům. Snad je to z těch pár obrázků znát :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Brno Art

Publikoval 7. 7. 2013 autor Martin. Štítky cesty.

Brno. Moravská metropole. Město na pomezí snu a reality. Romantická místa i rozporuplné bizarní stavby moderního města na začátku jednadvacátého století. Jezdím sem rád, i když s lehce ambivalentním pocitem "cajzla", který se naštěstí záhy rozplyne při kontaktu s několika dobrými přáteli, které v Brně a okolí mám. Možná i proto mi to nedalo a obrázky z poslední návštěvy jsem trochu upravil ...snad ne ke škodě :o).

Brněnská přehrada Skácelova fontána Tajemná vrátka
Provazochodec Petrov Odpočinek

U Máchova jezera

Publikoval 19. 6. 2013 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Jezdil jsem sem už jako malý kluk s rodiči na "odborovou" rekreaci :o). Ten kraj mi přirostl k srdci. Tajemné zříceniny, hluboké borové lesy, velké jezero, které je vlastně rybníkem, žlutý písek rozpálený od letního slunce. Kraj Karla Hynka Máchy. Rákosí zašumí a v dálce zahouká parník Hynek na svém posledním podvečerním "kolečku" kolem jezera. Na hladině se odráží zapadající slunce. Hynku, Viléme, Jarmilo ...dobrou noc.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2013

Publikoval 13. 6. 2013 autor Martin. Štítky akce, kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Paběrky Marko Čermák Ponožky pana Semtamťuka
Jaroslav Hutka Klíč Hop Trop

Chomutovská Zoo

Publikoval 13. 4. 2013 autor Martin. Štítky cesty.

Návštěva Zooparku v Chomutově. Příjemné jarní počasí. Zviřátka se vyhřívají a já...fotím :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Modeling - Katka

Publikoval 19. 3. 2013 autor Martin. Štítky produktové.

Zakázkové fotografování cvičitelky, paní Katky, pro potřebu internetové prezentace. Dle designu webu zvolena černobílá forma fotografií.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Mlžná zima

Publikoval 9. 3. 2013 autor Martin. Štítky ze života.

Pod nohama křupe mokrý sníh. Mezi stromy se válí hustá mlha a na jehličkách smrků se sráží do diamantových kapek. Vyjdu z lesa na zasněženou pláň. Z bílé tmy se vynoří psí spřežení. Zkušený mašér dává povel k zastavení a odpočinku. Psi, zahřátí během, vděčně ulehají na studenou mrazivou pokrývku, a hlasitě oddechují. ...Kde to jsem? Aljaška? Ne, vždyť o kus dál je silnice a u ní poslové civilizace. To pomalu končí zima na pomezí Krkonoš a Jizerských hor.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Nový Rok

Publikoval 1. 1. 2013 autor Martin. Štítky ze života.

"O půlnoci když láme se rok jako chléb
sáhnu si na tepnu ucítím tep
to tepe krev slepého hodináře
a je to zvláštní pocit
sám sebe vyrvat z kalendáře..."

Jaromír Nohavica

obrazek obrazek obrazek

««« «« 1 2 3 49 10 11 12 13 14 1517 18 19 20 »» »»»

© Martin Patočka