Aktuálně

Štítky: akce, cesty, kultura, produktové, svatby, ze života

Landštejn

Publikoval 26. 7. 2014 autor Martin. Štítky cesty.

Mohutný středověký hrad v oblasti zvané Česká Kanada. Kráčím po staleté dlažbě a když zavřu oči, slyším řinčení brnění a šustot gotických šatů. Dotýkám se opracovaného kamene. Mluví na mě jazykem dávnověku, kdy se stateční rytíři utkávali na kolbištích a bojovali o přízeň ctnostných dam. Vím, trochu romantická vidina, ale mně se líbí :o). V každém případě je Genius loci tohoto místa silný a nadčasový. Snad se mi něco z něj podařilo zachytit čočkou fotoaparátu.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Folkové Podviní 2014

Publikoval 5. 6. 2014 autor Martin. Štítky kultura.

Dokumentace každoročního festivalu folkové hudby v parku Podviní v Praze - Vysočanech. Skvělá akce, příjemná hudba ...... radost fotit :o)

Jiří Dědeček Zhasni Gabriela Vermelho & GaRe
Jaroslav Samson Lenk a SLUNEČNO Devítka Jiří Suchý

Banát 2014

Publikoval 30. 5. 2014 autor Martin. Štítky cesty.

Banát. Poklidná krajina na jižním okraji Rumunska, kterou obeplouvá mohutný tok Dunaje. Jsou tu vysoké kopce porostlé většinou bukovými lesy i hluboká údolíčka vymletá nesčetnými potůčky a říčkami. Rozlehlé pastviny i velké plochy obdělaných políček. A tady, tisíc kilometrů od rodných Čech, se vám náhle stane, že přijdete do vesnice a usměvavá vesnická panímáma vám řekne : „Dobrý den, odkudpak jdete?“ Ano je to tak, tady na jihu Rumunska je několik vesnic, kde se domluvíte česky.

Jezdím do Banátu už několik let. Za českými krajany, za přírodou a zážitky, které nikde jinde nenajdete a neprožijete. Ten kraj mi přirostl k srdci. Vím, že jsem tam letos v květnu nebyl určitě naposledy :o)

u Eibenthalu u Bigru strážce lesa
Rovensko u Rovenska kaňony Nery
u Rovenska západ Rovensko
u Gerniku ranní rosa v mlze

Motýli z Fata Morgány

Publikoval 27. 4. 2014 autor Martin. Štítky ze života.

V Pražské čtvrti Trója, v areálu Botanické zahrady, stojí velký skleník zvaný Fata Morgána. Každé jaro se jeho parné ovzduší rozvíří záchvěvy křídel tropických motýlů. Snažím se u toho být pokaždé, ale ne vždy se mi to povede. Letos se to povedlo :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Ledový Měděnec

Publikoval 28. 2. 2014 autor Martin. Štítky cesty, ze života.

Měděnec (německy Kupferhübel) je 910 metrů vysoký vrch v Krušných horách, pod jehož jižním svahem se rozkládá bývalá hornická obec stejného jména. Únorové podmračené nebe dává krajině kolem takřka magický nádech. Mrzne a fouká vítr. Na suchých stéblech loňských travin se tvoří malý ledový zázrak. Ledové čarování …. :o)

 

obrazek obrazek obrazek

Zima v Orlických horách

Publikoval 29. 1. 2014 autor Martin. Štítky ze života.

Letošní podivná zima se konečně oblékla do trochu tradičnějšího hávu. Byl jsem zrovna u toho, když se náhle převlékla. Vzduch zajiskřil, sníh zakřupal a krajina se začala proměňovat do pohádkova. Zajel jsem si za tou proměnou do Orlických hor. :o)

obrazek obrazek obrazek

Novoroční ohňostroj 2014

Publikoval 2. 1. 2014 autor Martin. Štítky ze života.

Přiblížila se šestá hodina večerní a na terase jednoho výškového domu v Praze, se zatajeným dechem, hledí skupinka lidí směrem k Letenské pláni. Letos to odpálí odtamtud. Je prvního ledna. Začal Nový rok 2014. První ohnivý květ ozářil oblohu ...

Krásný nový rok všem! :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Kalendář 2014

Publikoval 19. 12. 2013 autor Martin. Štítky produktové.

V případě zájmu si napište o verzi vhodnou pro tisk. Rád pošlu :o)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

The Piano Guys

Publikoval 9. 12. 2013 autor Martin. Štítky kultura.

The Piano Guys je americká hudební skupina, kterou společně tvoří Jon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Paul Anderson a Al van der Beek. Tato skupina se proslavila především díky serveru YouTube, kde publikuje hlavně hudební klipy popularizující klasickou hudbu. Naprosto mě uchvátili už když jsem je slyšel poprvé. Energie, hravost, profesionalita. Ani chvilku jsem tedy nezaváhal, když jsem se doslechl o jejich turné v Německu, a vydal se za nimi. Tohle prostě musím vidět naživo! Světla v divadle Stage Theater na Postupimském náměstí v Berlíně potemněla a oni vyšli na pódium. Nevšední zážitek, který následoval se dá jen těžko popsat :o) …prostě, nenechte si je ujít, až pojedou kolem vás!

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Berlín

Publikoval 7. 12. 2013 autor Martin. Štítky cesty.

Berlín, hlavní město Německa. Navštívil jsem ho poprvé a zapůsobil na mě velice rozporuplným dojmem. Více jak dvacet let po pádu Berlínské zdi město stále působí jako "roztržené". Východní část se snaží dohnat tu západní zběsilou výstavbou, která zaplňuje každý volný pozemek něčím "novým". Ze západu na východ je zase cítit neustálý "dluh" a snaha o přílišnou toleranci. A celému městu vládne jedna barva. Šedá. V desítkách nejrůznějších odstínů. Nevím, možná byl můj pocit přehnaný a způsobilo ho i nevlídné počasí. Ale i přes tento "první" dojem, jsem nepropadl chmurám, a posilněn svařeným vínem z vánočních trhů, se toulal městem a objevoval už mnohokrát objevené, ale pro mě nové :o). A fotoaparát byl se mnou!

Památník holocaustu Braniborská brána ulice Unter den Linden
Humboldtova Universita Berliner Dom Palác Charlottenburg
světové hodiny na Alexanderplatz moderní architektura u Raichstagu Spolkový sněm (Bundestag/Reichstag)
Spolkový sněm (Bundestag/Reichstag) Spréva Berlínská zeď
Oberbaumbrücke Checkpoint Charlie Divadlo Stage Theatre

««« «« 1 2 3 49 10 11 12 13 14 1519 20 21 22 »» »»»

© Martin Patočka